Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Truhlik napsal(a):

jen tak pro zajimavost - kdyz tak cestujete - pocitate pri planovani nebo cestovani ze muzete tezce onemocnet nebo i zemrit - docela dulezita vec - pokud se nic zasadniho pri cestovani nestane tak to vetsina neresi - ale existuji prirodni katastrofy velke havarie  nemoci terorismus apod - pokud se stim osobne nesetkate tak to neberete jako soucast zivota  a pak vas neco takoveho potka a  je to velky sok a problem - pocitejte ze se to v cizine muze hned lechce stat - kdo neni pripraveny na smrt a mysli ze se ho to nytyka tak  ma pak VELKY  problem - ale opravdu VELKY - jde o zivot a nebo se poprve setkate  se smrti u jinych lidi - poznate ze jste smrtelny a pak se to zlomi - bud se budete bat a nebo se se smrti vyrovnate a zacnete ji brat jako beznou soucast zivota a bezne s ni pocitate - A POKUD SNI POCITATE A VITE ZE EXISTUJE TAK SI CESTOVANI A ZIVOT OPRAVDU UZIJETE

0 Citovat

To jsou ale bláboly, to může napsát jen dement. Kolik smrti jsi v životě viděl, když tak žvaníš !  Dobře se o tom kecá pokud se to netýká Tebe nebo Tvých blízkých ...

0 Citovat

Truhlíku, víš, že existuje něco jako cestovní pojištění? To je tady právě od toho. Plus rozumný výběr lokality podle nátury, zkušeností a dovedností. Když si vybereš nějakou šílenost, tak tam ani neplatí žádné běžné pojištění. 

0 Citovat

gg.bn napsal(a):

Když tady na fóru epidemiologove ze 4.cenove srovnávají chřipku s koronavirem, bylo by vhodné zmínit poměr mrtvích vs nakazenych. U KV je zatim umrtnost cca 2% to mim laickym pohledem je obroske cislo.Mohu se zeptat jaké % je u běžné chřipky na kterou mimochodem existuje očkování ať máme nějaká fakta?

Kromě mrtvich se i mim píše trochu jinak,svým písemným projevem vypadáš Ty,jako bys vylezl ze 4. cenové a to maximálně,pokud teda trvas na nejakych faktech. A jinak jsem psal pro obyvatele CR,pro ty je šance úmrtí na chřipku mnohem pravděpodobnější než na koronavirus.

0 Citovat

Hlavní hygienik Čr sám o sobě nema pravomoc omezit cestování, ale lze se domnívat  že na jeho doporučení mzv doporučuje cestovat do Číny pouze v nutných případech. O koronaviru se zatím v podstatě nic neví, krom ohniska nákazy, lze zatím pouze vycházet ze zkušenosti s podobnými viry. Pocet nakažených roste exponencialni řadou. Cina izoluje destimiliony lidi a žádá Čr o humanitární pomoc. Je vysoké riziko celosvětového rozšíření. Dle hlavní hygienicky Čr je jednou z možností jak brzdit šíření omezit cestovní ruch.


Padrino "je to populismus" to nevymyslis 😀😀

0 Citovat

eremi napsal(a):

Kromě mrtvich se i mim píše trochu jinak,svým písemným projevem vypadáš Ty,jako bys vylezl ze 4. cenové a to maximálně,pokud teda trvas na nejakych faktech. A jinak jsem psal pro obyvatele CR,pro ty je šance úmrtí na chřipku mnohem pravděpodobnější než na koronavirus.



Ano máš pravdu píši z mobilu, ale to mě samozřejmě neomlouvá. Jinak máš tam chyby v interpunkci, tak napodobne. A v druhém bodě máš taky pravdu to riziko je o 0,2% vyšší v tuto chvili.

0 Citovat

Myslíš? Na chřipku u nas tuto chripkovou sezónu zemřelo 12 lidí,kolik zemřelo na koronavirus? Pokud vim,tak dosud tady neni ani jeden nakazeny. Myslím,že ta pravděpodobnost bude vycházet kapku jinak...

0 Citovat

gg.bn napsal(a):

Hlavní hygienik Čr sám o sobě nema pravomoc omezit cestování, ale lze se domnívat  že na jeho doporučení mzv doporučuje cestovat do Číny pouze v nutných případech. O koronaviru se zatím v podstatě nic neví, krom ohniska nákazy, lze zatím pouze vycházet ze zkušenosti s podobnými viry. Pocet nakažených roste exponencialni řadou. Cina izoluje destimiliony lidi a žádá Čr o humanitární pomoc. Je vysoké riziko celosvětového rozšíření. Dle hlavní hygienicky Čr je jednou z možností jak brzdit šíření omezit cestovní ruch.


Padrino "je to populismus" to nevymyslis 😀😀


Já nemám ve zvyku se tady s někým přít. A ani nevím proč tady diskutuješ o omezení letů, když se tě to evidentně nijak netýká. Děláš ze sebe akorát hlupáka. 

Lety mohou být zakázány příslušnými úřady, v tomto případě se tak nestalo, protože úřady to nepovažují za nutné.

Co na tom nechápeš?

0 Citovat

padrino11 napsal(a):


Já nemám ve zvyku se tady s někým přít. A ani nevím proč tady diskutuješ o omezení letů, když se tě to evidentně nijak netýká. Děláš ze sebe akorát hlupáka. 

Lety mohou být zakázány příslušnými úřady, v tomto případě se tak nestalo, protože úřady to nepovažují za nutné.

Co na tom nechápeš?


Prit se se mnou nemusis ani s nikým jiným  to je tvoje svate pravo a jinak nevím jak si přišel na to co se mě týká a co ne a diskutovat si mužů o cem chci a kde chci to je zase moje pravo. Co se týče Babisova rušení letu,nevidim v tom honeni volebních preferencí, ale racionální uvahu k diskuzy.

0 Citovat

Spíš asi diskusi nebo diskuzi 

0 Citovat

eremi napsal(a):

Myslíš? Na chřipku u nas tuto chripkovou sezónu zemřelo 12 lidí,kolik zemřelo na koronavirus? Pokud vim,tak dosud tady neni ani jeden nakazeny. Myslím,že ta pravděpodobnost bude vycházet kapku jinak...

 


A jak?

0 Citovat

gg.bn napsal(a):


Prit se se mnou nemusis ani s nikým jiným  to je tvoje svate pravo a jinak nevím jak si přišel na to co se mě týká a co ne a diskutovat si mužů o cem chci a kde chci to je zase moje pravo. Co se týče Babisova rušení letu,nevidim v tom honeni volebních preferencí, ale racionální uvahu k diskuzy.

 Diskuse odborníků už proběhla a výsledek je znám. Burešovy úvahy nejsou odborné, ale politické.
0 Citovat

Tak opravdu i China Southern zrušila lety Cz6022 z Vídně do Kantonu, poslední let je naplánován na 8.2., zatím 

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

 Diskuse odborníků už proběhla a výsledek je znám. Burešovy úvahy nejsou odborné, ale politické.


Vidíš a já bych si troufl tvrdit, že diskuze odborniku samozrejme s politiky stále probihaji s prubeznymi výsledky. Naposled USA zakázali vstup cizincům, kteří navštívili Čínu.

0 Citovat

https://mobile.twitter.com/Noisy...08/photo/1

0 Citovat

cahel.v tak jestli nepocitas se smrti tak ses dement sam

0 Citovat

richard.pastorek napsal(a):

https://mobile.twitter.com/Noisy...08/photo/1


Zajímavá křivka,celkem by mě zajimalo srovnáni oficiálních čísel s realitou. Nebo snad radši ani ne...

0 Citovat

Cisla, realita bude nekde jinde, dneska se psalo, ze hodne mrtvol se posila primo na kremaci,aby im to nekazilo statistiky...  btw, doporucuji film  Contagion, 2011 

0 Citovat

Na konci dubna mame koupene lerenky do Vietnamu se sropem cca 20h v Pekingu. Letenky nerusime, vyckavame, co se bude dit. Predpokladame, ze se situace uklidni, pokud ne, naopak predpokladam, ze Air China nabidne 100 % refundaci (letime z Mnichova). L

0 Citovat

pacia sa mi tu tie komentare typu "politicke rozhodnutie", fake news a podobné ( s prepacenim ) blaboli. Tento tyzden som sa vratil z pracovnej cesty Taichung-Xiamen-Hong Kong a teda take ruzove ako niektorym tu cestovatelom mi to nepripadalo ( a to nie som ziaden paranoik a takychto ciest do tychto koncin mam za poslednych pat rokov cca 20 ). No a teraz k situacii z prvej ruky...Taichung na Taiwane zatial pohoda, aj ked nezvykle vysoke pocty ludi oproti normalu tam zacali nosit rusky na tvarach. Hong Kong taka zmiesana nalada...opat nezvykle vela rusok, pocitovo o dost mensie pocty ludi v uliciach a na nabrezi, domaci nervozni z cinskej politiky ako aj zo zvyseneho poctu vnutrozemskych cinanov ktori chcu "zdrhnut do bezpecia". Xiamen vyludneny na uliciach snad o polovicu, ludia nevedia co sa bude diat ked skonci ich "Novy rok" a od pondelka zacnu pracovat ( teda mali by ). Gro vsetkeho je vsak presvedcenie samotnych cinanov ze urady proste taja skutocne cisla inak si nevedia vysvetlit "karantenu" tak velkeho poctu ludi. A ja osobne myslenie cinanov za tych 5-6 rokov dost blizkej spoluprace charakterizujem asi v zmysle "kym sa nieco strasne nedo.ebe, vyckajme ci sa to nevyriesi same"...takze ked si citam tie oficialne cisla, trosku mi myka kutikmi...

+ ako bonus letuska na linke XMN-HKG ktora do tej svojej rusky co mala na tvari kaslala ako tuberak ( v C kabine )...proste kym clovek nezazije, mozno neriesi. Ja mam vsak doma manzelku a dve male deti, zaciatkom marca som mal opat letiet pracovne na Taiwan, ale momentalne dakujem, neprosim ( a to by so mal letenky v C preplatene nasim obchodnym partnerom )  

0 Citovat

padrino11 napsal(a): Diskuse odborníků už proběhla a výsledek je znám.

V Číně proběhla diskuse (odborníků?) a v době, kdy se oficiálně uvádělo asi 1400 nakažených a 30 mrtvých v celé Číně, se rozhodli se mj. uzavřít Wuhan s 11 miliony obyvateli a dalších 12 menších měst, urychleně stavět novou nemocnici s kapacitou 1000+ lůžek, zrušit meziměstské autobusy, přerušit provoz metra v Pekingu (v té době uváděno asi 60 nakažených v tomto 20 mil. městě), atd.

Buď jsou paranoidní (a to Číňané kvůli pár lidským ztrátám nebývají), anebo bude situace mnohem vážnější a za fake news by se daly spíš označit oficiálně zveřejňované počty a/nebo informace o nebezpečnosti viru. 

I podle oficiálních čísel se počet nakažených zdvojnásobí každé 2-3 dny. Jestli takové tempo bude pokračovat ještě 2-3 týdny, a při inkubační době až 14 dní to je dost pravděpodobné, tak potom to riziko už bude dost vážné. 

A stále je podle oficiálních statistik více mrtvých než vyléčených. Dnes 259 ku 252.

A to se bavíme o zemi, kde mají lidé relativně snadný přístup ke slušnému zdravotnictví. Jestli se virus začne šířit směrem na Laos, Barmu, Bangladéš, Indii, atd., tak to teprve začne být průser. 

Podle mne je na místě být velmi opatrný. Za pár týdnů se ukáže, jak moc jsou obavy oprávněné. 

0 Citovat

Každému normálnímu člověku s alespoň trochu fungujícím kritickým myšlením snad musí být jasné, že vzhledem k těm opatřením, co Čína provádí, jsou oficiální počty mrtvých a nakažených nepřesné nebo spíš zfalšované.

A to přirovnávání ke chřipce je opravdu stupidní. I kdyby nakonec virus zabíjel jenom oslabené lidi (děti, nemocné, důchodce) a samozřejmě ne všechny, ale jenom pár %, tak vzhledem k tomu jak snadno se šíří, nakažlivosti v inkubační době a tím, že je to pro doktory novinka, tak by mohlo zemřít teoreticky hodně lidí. A vy všichni co koronavirus zlehčujete nemáte nějakého takového oslabeného člověka ve své rodině nebo okolí? Jako určitě bych nepanikařil, ale zlehčování a přirovnávání ke chřipce je neskutečně hloupé. 

A i kdyby to státy s vyspělým zdravotnictvím zvládly, tak přesně jak píše T - co ty ostatní?

0 Citovat

Jarda: jasne jsem psal,že pro obyvatele CR je chřipka nebezpečnější než koronavirus, toť  vše,nijak ho nezlehcuji,ale už tu byly treba epidemie SARS a MERS a nijak se nás to nedotklo,byt je fakt,ze počet nakažených je teď nejvyssi. Jinak k te chripce nejsmrtelnejsi epidemie 20. stoleti byly chripkove,v cele se spanelskou (na kterou zemrelo minimalne 50 milionu lidi) takze asi tolik ke "zlehcovani" chripkou,mozna je dobre nejdriv o tom neco vedet nez zase ty zacnes zlehcovat chripku,ale chápu,že to teď v tv nedávají. Je zajímavé,že nikdo nedelal takové "sceny" v době epidemie eboly,kdy naposledy byl vyhlášen globální stav zdravotnické nouze.Mam za to,že si toho většina z vás ani nevšimla a protože to je v Africe,tak to ani média tak nezajímalo,přitom ebola byla z hlediska mortality úplně jiná liga.Je dost pravděpodobné,že lidstvo jednou postihne globální epidemie a dost se to tady vyčistí,ale můj tip je,že tentokrát to ještě nebude,znovu ale opakuju,že situaci nezlehcuji! Virus, podle všeho, zatím nemutuje,což šanci na rychle zastavení šíření nákazy zvyšuje.

0 Citovat

https://www.idnes.cz/ekonomika/d...omika_svob

0 Citovat

Teď mi psal cali,že jeho známá v Berouně nakoupila 150 rousek,určitě doplní. ..

0